Meist

Ehe Eesti Ehe on ehtne Eesti käsitöö.

Stiliseeritud armastatud rahvuslik seelikutriibumuster teeb Ehedast Eesti Ehtest kauni ja auväärse ehte,
mida saab uhkusega kanda nii argisel kui pidulikul hetkel.

Eesti rahvariide triibu ja tikandimustrid on väga rikkalikud ja kaunid ning neid võtta uuesti kasutusse aksendina tänapäeva on auasi igale Eestlasele, et olla uhke oma kultuuri ja etnograafia üle.
Valikus on üle 350 erineva rahvusliku mustri, mis on inspiratsiooni saanud seelikutriibust või rahvariide tikandimustrist - et igaüks leiaks endale oma, kas juurte, värvi või südame järgi.

Lisaks triibu ja tikandimustrile on veel stiliseeritud Muhu prees, mille muster on joonistatud järgides originaal Muhu preesi, stiliseeritud ning antud talle  erinevad värvid. Kokku on Muhu preesi valikus 9-t värvitooni.

Ehe on vormistatud ehtelehele kuhu on ka juurde kirjutatud millisest Eestimaa kihelkonnast on antud triip/tikand pärit. Ehtelehe tagaküljel on ka Eesti kontuurkaart, kuhu on märgitud millises Eesti maakonnas antud koht asetseb. Kõikide kõrvarõngaste konksud on 925 prooviga.

Kõiki triibu ja tikandimustreid on saadaval nii kõrvarõngaste, prosside kui ka ripatsite kujul. Lisaks on veel muid aksessuaare näiteks juuksekumme, klambreid jne.

Mariliis Siigart

Ehe Eesti Ehe on disainitud ja valmistatud käsitööna  Mariliis Siigarti poolt, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli
töö- ja tehnoloogiaõpetuse eriala, samuti on lõpetanud Kuressaare Ametikoolis Kunstide eriala.


Ta on töötanud aastaid graafilise disainieri erialal. Mariliis Siigart on võitnud ka konkursid kujundada 2011 aastal toimunud noorte tantsu ja laulupeole
Maa ja ilm rongkäigupea ja Harjumaa rongkäigupea kujunduse.

Ehe Eesti Ehe loodi eelmise aasta oktoobris ja on osalenud paljudel Eesti suurmatel ning väiksematel käsitöö laatedel ja messidel ning
on väga soojalt vastu võetud nii meie oma rahva kui ka turistide poolt.

Telefon: 58385755

epost: mariliis@kingibutiik.ee

 

 

 

 

NB! Muhu Prees sai tunnustuse Eesti käsitööliidult: "Uus toode Mardilaadal 2015!"